ورزشی

استفاده از لباس‌های ems ایتال فیت راه حلی سریع و بی خطر

لاغری و تناسب اندام با روش‌های مختلفی حاصل می‌شود. استفاده از رژیم‌اهی غذایی مختلف، برنامه‌های ورزشی، استفاده از وسایل ورزشی در باشگاه‌ها و … از مواردی است که به لاغری شما کمک می‌کند.یکی از روش‌های جدیدی که ورزشکاران و سایر افراد برای ورزش و لاغری استفاده می‌کنند استفاده از لباس‌های ems ایتال فیت است. در این مقاله در مورد این روش و تاثیر آن بر بدن صحبت می‌شود.

تحریک الکتریکی عضله یا EMS چیست؟

تحریک الکتریکی عضله یا EMS یکی از روش‌های کاربردی برای انقباض سریع تمام عضلات بدن است. این روش به عنوان روش درمانی برای فعال کردن عضلات استفاده می‌شود. هنگام ورزش کردن و انجام حرکات مختلف سیستم عصبی مرکزی پیام‌هایی را به عضلات ارسال کرده و باعث انقباض آن‌ها می‌شود. به دنبال انجام حرکات ورزشی تنها همان عضلات درگیر منقبض شده و تمام بدن را شامل نمی‌شود. در تحریک الکتریکی عضله (EMS) لباسی وجود دارد که تعدادی الکترود روی آن متصل است. این الکترودها در قالب پدهای مخصوصی به نقاط مختلف بدن متصل می‌شوند. بعد از اتصال دستگاه پاورباکس به لباس شوک‌های الکتریکی ایجاد کرده و پیام‌هایی مشابه پیام‌های سیستم عصبی ایجاد می‌کند. این پیام‌ها باعث انقباض عضلات بدن در کمترین زمان ممکن می‌شوند.

لباس‌های ems ایتال فیت لباس‌های مخصوصی هستند که این تکنولوژی را به همراه دارند. با پوشیدن این لباس‌ها در مدت زمان 15تا 20 دقیقه تمام عضلات بدن شما به صورت هماهنگ منقبض می‌شوند. این انقباض عضلانی می‌تواند دو هدف کاملاً متفاوت داشته باشد: اولاً رفع التهاب و دوم تقویت عضله بدون درگیر شدن سیستم عصبی که از درد و خستگی جلوگیری می‌کند. انقباض مکرر عضلات و آزاد شدن آن باعث بهبود گردش خون در عضله می‌شود. استفاده از روش ems باعث می‌شود: عضله را شل شود، هرگونه التهاب به حداقل برسد، از آتروفی عضلات جلوگیری می‌کند، باعث بهبود سریع عضلات می‌شود و رشد عضلات را تحریک می‌کند.

مزایای استفاده از لباس‌های ems ایتال فیت

EMS معمولی ضربه الکتریکی به اعصاب حرکتی بدن وارد می‌کند که باعث انقباض سریع عضله می‌شود، از این رو تمام کشش‌ها و اسپاسم‌ها در عضلات ایجاد می‌شود. سازندگان این دستگاه‌ها ادعا می‌کنند که انقباضات می‌تواند به تسریع زمان بهبودی، تسکین درد، افزایش قدرت عضلات و حتی بهبود عملکرد آن‌ها کمک کنند.
انقباض عضلانی یكی از موثرترین راه‌ها برای كاهش تورم و التهاب و لاغری است، این دو مورد برای هر ورزشکاری مخصوصا دونده‌ها پیش می‌آید. EMSمی‌تواند یک روش عالی برای کمک به بهبودی، به ویژه برای دونده‌ها باشد، زیرا فعالیت پمپاژ عضله می‌تواند به گردش خون کمک کند و تورم اندام تحتانی را بدون نیاز به ضربه اضافی یا ورزش کاهش دهد. استفاده از EMS یک روش خوب برای بهبود عضلات بدون فعالیت اضافی است. توجه کنید بنا به گفته کارشناسان، “EMS مقاومت كافی برای ایجاد هایپرتروفی عضلات ایجاد نمی‌كند.” گاهی اوقات لازم است به انجام حرکات ورزشی سنگین‌تر بپردازید.

Ems باعث افزایش جریان خون عضلانی می‌شود. طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است که EMS باعث افزایش سیل خون (بیشتر در فرکانس‌های پایین‌تر) به بافت‌های عضلانی می‌شود. به دلیل انقباض و چرخه‌های شوک‌های الکتریکی، این روش به عنوان پمپ برای افزایش جریان خون غنی از اکسیژن به داخل عضله عمل می‌کند و در عین حال به پاکسازی متابولیت از عضله نیز کمک می‌کند.
اگرچه EMS جایگزین مناسبی برای تمرینات قدرتی نیست، اما نشان داده شده است كه در افزایش سرعت انقباض و قدرت عضلانی ورزشكاران بسیار موثر است. این امر همچنین می‌تواند برای افراد در مراحل توان بخشی مفید باشد، زیرا روش خوبی برای تحریک و کاهش مجدد فیبرهای عضلانی و ایجاد قدرت است. همچنین ورزش با ems بی خطر است و در بسیاری از موارد از خطراتی از جمله پارگی عضلات جلوگیری می‌کند.
ورزشکاران می‌توانند از EMS برای شل کردن عضلات خود استفاده کنند. فعالیت بدنی شدید می‌تواند منجر به سفتی عضلات و آزاد شدن اسید لاکتیک شود. با استفاده از شوک‌های الکتریکی کم روی عضلات، می‌توان جریان خون و ترشح آندورفین را افزایش داد، به این صورت عضلات بدن ریکاوری می‌شوند. همچنین این روش درمانی می‌تواند اسید لاکتیک را از عضلات خارج کرده و به شل شدن عضلات کمک کند و باعث بهبودی سریع شود. اگر یک ورزشکار، به خصوص یک ورزشکار استقامتی، به طور مکرر از EMS استفاده کند، عضلات وی شل شده و احتمال ابتلا به گرفتگی عضلات کاهش می‌یابد.
بسیاری از افراد به دلیل مشغله فراوان فرصت انجام ورزش‌های مفید برای لاغری و تناسب اندام ندارند. استفاده از لباس‌های ems ایتال فیت روشی مناسب برای این افراد است. با این لباس‌ها در زمان 15 تا 20 دقیقه عضلات منقبض شده و مانند چند ساعت ورزش مداوم است.

نکات مهم برای استفاده از لباس‌های ems ایتال فیت

برخلاف آنچه برخی تبلیغات وجود دارد، دستگاه EMS به تنهایی نمی‌تواند باعث لاغری کامل شود اما مزای آن را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. این دستگاه شوک الکتریکی به همراه یک رژیم ورزشی و غذایی مناسب باعث قدرت عضلات بدن می‌شود.
به عنوان مثال، ورزشكارانی كه مرتباً به ورزش‌های فشرده می‌پردازند ممكن است وقت كافی برای استراحت و بهبود عضلات نداشته باشند. از این رو یک دستگاه EMS اگر به درستی استفاده شود، می‌تواند زمان بهبودی این گونه ورزشکاران را کاهش دهد.
قبل از استفاده از این نوع لباس‌ها بهتر است حتما با پزشک مخصوص مشورت کنید. اگر زمینه بیماری‌های قلبی، نارسایی کبد و یا تپش قلب ندارید ورزش با ems بی خطر است.

با استفاده از محصولات EMS ایتال فیت تناسب اندام را تجربه کنید

italfit ems

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *