همه چیز درباره تکنولوژی EMS به کار رفته در محصولات ایتال فیت

ITALFIT EMS چیست؟

تکنولوژی EMS چیست؟

همانطور که میدانید یکی از بهترین روش های چربی سوزی و فرم دهی بدن در ورزش انجام حرکات فول بادی است. (فول بادی یعنی: انجام یک حرکتی ورزشی که بیشتر عضلات بدن به صورت همزمان درگیر و منقبض شوند.) برای رسیدن به این هدف که بتوان در یک جلسه ورزشی سنتی در باشگاه حرکات فول بادی را انجام داد، نیاز به حداقل یک سال تمرین‌های مداوم و زمان بر می‌باشد و فرد باید از قدرت بدنی نسبتا بالایی برخوردار باشد. با توجه به اینکه فشار بالایی روی مفاصل خواهد بود، این تمرینها و حرکات باید تحت مراقبت و با دقت بالایی برای رسیدن به انقباض بیشتر عضلات بدن به صورت همزمان انجام شوند.

EMS مخفف کلمه Electric Muscles Stimulation می‌باشد به معنای تحریک الکتریکی عضلات است. تحریک الکتریکی یک روش درمانی و جزو تکنیک‌های کلاسیک فیزیوتراپی دهه ۱۹۵۰ می‌باشد. فرکانس تعریف شده در محصولات EMS ایتال‌فیت، مطابق با پالس‌های طبیعی بدن شبیه‌سازی شده و منحصرا عضلات اسکلتی رشته‌ای را فعال می‌کند و به هیچ عنوان به عضوهایی مثل قلب آسیب نمی‌رساند.

تفاوت ورزش با تکنولوژی EMS و بدون استفاده از آن چیست؟

* با ems تحریک لازم جهت فعالیت همزمان ۹۰٪ از عضلات بدن تنها در ۲۰ دقیقه امکان‌پذیر است، در حالیکه در روش‌های سنتی برای تحریک فعالیت هر قسمت از بدن ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان نیاز است.

* با ems هر جلسه کل بدن به چالش کشیده میشود (full body ) و سریعتر به نتیجه دلخواه می‌رسید و هماهنگی در کل بدن دارید. در حالیکه در روش‌های سنتی هر جلسه تمرینی شامل یک برنامه برای یک قسمت مشخص از بدن میباشد که دیرتر به نتیجه ایده آل می‌رسید.

* با ems فشار از روی مفاصل و زانو و کمر و گردن برداشته می‌شود زیرا دامنه حرکات شما کم است، (مناسب برای افرادی که منع ورزش شده اند یا مشکل زانو و کمر و… دارند) اما در روش‌های تمرینی سنتی، احتمال فشار و آسیب روی مفاصل و زانو و کمر بسیار بالا است.

با EMS در وقت صرفه جویی می شود خصوصا برای افراد شاغل، اما برای ورزش به روش‌های سنتی یک بازه زمانی طولانی مورد نیاز است.

چرا محصولات EMS ایتال فیت؟

لباس های لاغری ایتال فیت تحت عنوان (سکوسوت ها) این مشکل را برطرف کرده بدین صورت که با پالس‌های الکتریکی از طریق پدهای داخل لباس، به صورت همزمان بیشتر عضلات بدن منقبض می‌شوند و چربی‌سوزی و عضله‌سازی رخ میدهد، و دیگر برای رسیدن به هدف انقباض عضلات بدن به صورت همزمان نیازی به حرفه ای بودن نیست و شخص مبتدی هم خیلی سریع میتواند به واسطه استفاده از سکوسوت‌ها عضلات بدن خود را تا حد ممکن منقبض کند و همچنین نیازی به داشتن سابقه تمرینی یک ساله نمی‌باشد. از مزیت های دیگر سکوسوت ها این است که بدون گردش مفصل و فشار روی مفصل، عضلات اطراف مفاصل تقویت می‌شوند.

افرادی که به هر دلیل مفاصل آسیب دیده دارند و منع از یک حرکت ورزشی شده اند، خیلی راحت با استفاده از سکوسوت ها میتوانند حس انقباض عضلات به صورت همزمان را تجربه کنند و از تحلیل رفتن عضلات آن ناحیه جلوگیری کنند.

لباس ورزشی EMS