ورزشی

ورزش با تکنولوژی EMS یا ورزش سنتی؟

ورزش با تکنولوژی EMS یا ورزش سنتی؟

تکنولوژی EMS یا تحریک الکتریکی عضلات به این معنی است که تکان‌های الکتریکی تولید شده توسط پاورباکس مخصوص با الکترودها، مستقیماً از طریق گروه عضلانی که تحریک می‌شوند، به پوست منتقل می‌رسند. تکان‌ها باعث انقباض عضلات می‌شوند، که بسیار شبیه به حرکت عضلات در طی یک تلاش جدی عضلانی است.

این روش تمرینی باعث می‌شود هم عضلات عمیق و هم عضلات سطح به طور همزمان کار کنند، بنابراین بدون خستگی عضلات نتیجه چشمگیری حاصل می‌شود. تکان‌ها هیچ احساس ناخوشایندی را نه روی پوست و نه در عضلات ایجاد نمی‌کنند. لباس و ژنراتور مخصوص طراحی شده به بدن و سیستم عضلانی متناسب کمک می‌کند و با استفاده از لباس مخصوص تمرینات آسان انجام می‌شود.

EMS تأثیرات مفیدی در مبارزه با سلولیت دارد:
رفع موثر بافت همبند
تشویق جریان خون
از بین بردن سلول‌های چربی اضافی و مواد سوخت و ساز آسیب رسان

تفاوت ورزش به کمک تکنولوژی EMS یا ورزش سنتی؟
لباس های EMS

مزایای تکنولوژی EMS

به دلایل زیادی EMS در چند سال گذشته مورد توجه بیشتری قرار گرفته است:
⦁ استفاده به عنوان یک ابزار تمرین قدرت برای افراد سالم و ورزشکاران
⦁ استفاده به عنوان ابزاری توانبخشی و پیشگیرانه برای بیماران حرکتی نیمه یا کاملا بی‌حرکت
⦁ استفاده به عنوان یک ابزار آزمایش برای ارزیابی عملکرد عصبی و یا عضلانی در داخل بدن
⦁ استفاده به عنوان ابزاری برای بازیابی بدن بعد از ورزش برای ورزشکاران
تکان‌ها توسط پاورباکس متصل به لباس تولید می‌شوند و از طریق الکترودهای موجود در پوست نزدیک به عضلات تحریک شده تحویل داده می‌شوند. الکترودها به طور کلی پد‌هایی هستند که به پوست می‌چسبند. تکانه‌ها از پتانسیل عملکردی که از سیستم عصبی مرکزی ناشی می‌شود تقلید کرده و باعث انقباض عضلات می‌شوند. استفاده از تکنولوژی EMS توسط دانشمندان حوزه ورزش به عنوان یک تکنیک مکمل برای آموزش ورزش ذکر شده است. در ایالات متحده، دستگاه‌های EMS توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تنظیم می‌شوند.

لباس‌های EMS دارای طراحی خاصی است. این لباس ها دو نوع هستند، لباس‌های پد تر که هنگام استفاده باید پد‌های آن‌ها خیس شوند و لباس‌های پد خشک که نیاز به خیس شدن ندارند. در این لباس‌ها چندین الکترود وجود دارد که بر روی بدن قرار می‌گیرند. این الکترودها بر روی بخش‌های مختلف بدن از جمله سرشانه، جلو بازو و… قرار می‌گیرند. گاهی اوقات از وزن بدن برای میزان وزنه‌ها استفاده می‌شود اما در مواردی نیز از وزنه‌های اضافی برای این کار استفاده می‌شود.

تفاوت ورزش به کمک لباس های EMS با تمرینات معمولی چیست؟

مردم معمولا نسبت به فن آوری‌های جدید بدبین هستند، به خصوص برای استفاده از فن آوری‌های پیچیده احتیاط می‌کنند. فهمیدن اینکه چه تفاوتی بین ورزش با لباس EMS و به اصطلاح ورزش سنتی وجود دارد، آسان است فقط باید به سیستم عصبی افراد نگاه کرد.
در طی ورزش به روش سنتی، سیستم عصبی سیگنال‌های الکتریکی را از مغز به عضلات منتقل می‌کند و باعث ایجاد نیرویی می‌شود که عضلات شما تولید می‌کنند.
تحریک الکتریکی (ES) پالس‌های ملایم جریان الکتریکی را منتقل می‌کند تا اعصاب یا انتهای عصبی را تحریک کند که به نوبه خود عضلات زیر پوست را عصب می‌بخشد. ES ممکن است به صورت سطحی روی پوست (از راه پوست) استفاده شود. این فناوری TENS (تحریک عصبی الکتریکی از طریق پوست) نامیده می‌شود. EMS (تحریک الکتریکی عضله) به این معنی است که پالس‌های الکتریکی مستقیماً به عضله یا گروهی از عضلات منتقل می‌شوند تا عملکرد آنها افزایش یابد. تفاوت اصلی بین TENS و EMS برای کاربر نهایی این است که EMS تأثیر عمیق‌تری را ایجاد می‌کند و TENS طیف وسیعی از احساسات را فراهم می‌کند ، اما نرم‌تر از EMS است.
هنگام استفاده از تکنولوژی EMS، عصب محیطی تحریک می‌شود، که باعث ایجاد یک انگیزه تحریک می‌شود و در امتداد عصب به صفحات انتهایی حرکتی در عضله منتقل و باعث انقباض عضله می‌شود.
در حال حاضر، از هر دو روش EMS و TENS در درمان توانبخشی استفاده می‌شود. در همین حال، تحقیقات در مورد کاربردهای مفید EMS و TENS در تربیت بدنی هنوز به طور فعال در جریان است. دانشمندان در حال یافتن زمینه‌های تخصصی جدیدی برای استفاده از این فناوری‌ها به طور مداوم هستند.

تکنولوژی لباس های‌EMS و لاغری

آیا لاغری سریع با لباس‌های EMS امکان پذیر است؟ سوالی که شاید به ذهن افراد بسیاری برسد و تصور کنند با این تکنولوژی می‌توانند خیلی سریع و بدون تحرک لاغر شوند. نکته‌ای که وجود دارد این است که تحقیقات در مورد این تکنولوژی هنوز کامل نشده و بررسی‌ها همچنان وجود دارد. این دستگاه به تنهایی نمی‌تواند باعث لاغری سریع افراد شود. با کمک این دستگاه عضلات منقبض شده اما به تنهایی باعث لاغری نمی‌شود. در کنار استفاده از این تکنولوژی حتما باید تمرینات لازم را انجام داده و از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

تکنولوژی EMS یک روش جدید و مفید برای انجام فعالیت‌های توانبخشی، فیزیوتراپی، اصلاح وضعیت بدن و… است. اما به تنهایی باعث تناسب اندام و لاغری نمی‌شود اما بسیار به چربی سوزی کمک می‌کند و برای نتیجه گیری بهتر لازم است در کنار ورزش با EMS رژیم غذایی مناسب نیز اجرا شود.

با استفاده از محصولات EMS ایتال فیت تناسب اندام را تجربه کنید

italfit ems

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *