درمانی

تناسب اندام تنها در 20 دقیقه با لباس های EMS ایتال فیت

سلامتی و داشتن اندام زیبا همیشه و در همه زمان‌ها دغدغه بسیاری از افراد جامعه بوده است. افراد با انجام روش‌های مختلف سعی دارند بدنی آماده و استایلی ایده آل داشته باشند. داشتن اندامی بدون نقص نیازمند انجام ورزش و تمرینات بدنسازی مناسب و داشتن رژیم غذایی سالم است. بسیاری از افراد به دلیل داشتن مشغله‌های فراوان نمی‌توانند به درستی ورزش کرده و نتیجه دلخواه خود را دریافت کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با یک روش کاربری و آسان آشنا کرده تا در کمترین زمان ممکن به اندام ایده آل خود برسید.

تناسب اندام و آمادگی جسمانی

تناسب اندام و آمادگی جسمانی به توانایی سیستم‌های بدن برای همکاری موثر برای انجام فعالیت‌های مرتبط با سلامت و انجام فعالیت‌های روزمره گفته می‌شود. کارآمد بودن یعنی انجام فعالیت‌های روزمره با کمترین تلاش ممکن. یک فرد دارای اندام متناسب قادر به انجام کارهای روزمره است، مسئولیت‌های خانه را بر عهده دارد و هنوز انرژی کافی را برای لذت بردن از ورزش و سایر فعالیت‌های اوقات فراغت دارد. آمادگی بدن به افراد کمک می‌کند در تمام طول روز با انرژی بالا فعالیت‌های مختلف را انجام دهند. همچنین سلامتی بدن به سلامت ذهن نیز کمک کرده و باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود.
تناسب اندام مناسب جسمی و سلامتی شامل خصوصیاتی است اعم از سلامت ذهنی، استقامت قلبی تنفسی، قدرت و استقامت عضلانی و انعطاف پذیری است. در حالی که یک تعریف استاندارد برای تناسب اندام وجود دارد اما هر فرد می‌تواند درک شخصی خود را از معنای متناسب بودن اندام داشته باشد. از نظر برخی افراد، اندام متناسب به معنای توانایی تکمیل یک ماراتن یا بالا بردن وزن زیاد است. از نظر دیگری، می‌تواند به معنای قدم زدن در اطراف بدون احساس تنگی نفس باشد. تعریف شما از تناسب اندام تحت تأثیر علایق، توانایی‌های بدنی و اهداف شما خواهد بود. مهم نیست که چه تعریفی داشته باشید، مهم این است که هر فرد تعریف شخصی خود را از تناسب اندام در چارچوبی سالم حفظ کند. این بدان معنی است که شما باید انتظارات واقع بینانه‌ای داشته باشید و تعادل و اعتدال را در تمام جنبه‌های زندگی حفظ کنید. رسیدن به اندام متناسب و آماده می‌تواند سخت اما بسیار جذاب و لذت بخش باشد.
یکی از مراحل رسیدن به تناسب اندام انجام منظم ورزش‌های مفید است. ورزش کردن باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و به سلامتی قلب و دستگاه تنفسی نیز کمک می‌کند. با ورزش کردن عضلات بدن منقبض شده و آماده رسیدن به حالت ایده آل می‌شوند. بسیاری از افراد به دلیل داشتن مشغله‌های فراوان فرصت ورزش کردن ندارند. از این رو در ادامه قصد داریم روشی برای ورزش کردن معرفی کنیم که در کمترین زمان ممکن بدن شما را به تناسب اندام می‌رساند.

ای ام اس چیست
جلیقه ورزشی

EMS یا تحریک الکتریکی عضلانی

تحریک الکتریکی عضله (EMS) نوعی الکتروتراپی است که برای تقویت عضلات ضعیف، کاهش تورم، تسکین درد و بهبود زخم‌ها و انقباض عضلانی را با استفاده از شوک‌های الکتریکی ایجاد می‌کند. تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES) از شوک‌هایی با شدت بالا استفاده می‌کند که باعث تحریک اعصاب محیطی برای تولید انقباض عضله می‌شود. شوک‌های الکتریکی توسط دستگاهی مخصوص تولید می‌شوند و از طریق الکترودها (پد‌هایی که به پوست می‌چسبند) باعث تحریک عضلات می‌شوند. شوک‌هایی که EMS تولید می‌کند پیام‌های سیستم عصبی مرکزی را مبنی بر انقباض عضلات تقلید کرده و باعث انقباض عضلات می‌شوند. پدهای مخصوص بر روی لباس‌هایی قرار گرفته و بدن با پوشیدن آن‌ها می‌تواند از مزیت‌های آن بهره مند شود.

چه زمانی از EMS استفاده می‌کنیم؟

چندین کاربرد برای EMS و NMES وجود دارد که عبارتند از:
مسکن دردهای عضلانی: از EMS می‌توان در سطح پایین برای کاهش دردهای عضلانی استفاده کرد. این کار را می‌توان با تعدیل مقدار سیگنال‌های درد به مغز یا آزاد کردن مسکن‌های طبیعی درد به نام اندورفین انجام داد.
انقباض عضله: از EMS در شدت‌های مختلف برای تحریک عضله یا کمک به حفظ توان عضله استفاده می‌شود. نمونه‌هایی از این نوع درمان عبارتند از:
به دنبال سکته مغزی، می‌توان از EMS برای حفظ برخی از توان‌های عضلانی شانه برای بهبود عملکرد و کاهش درد استفاده کرد.
برای درمان بی اختیاری ادرار، از EMS برای انقباض عضلات کف لگن استفاده می‌شود.
پس از جراحی می‌توان از EMS برای تحریک عضلات ران برای افزایش قدرت نیز استفاده کرد.

مزایای EMS

از مزایای EMS می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁ کاهش درد
⦁ لاغری سریع با EMS
⦁ تقویت بهبود بافت‌های بدن
⦁ افزایش قدرت عضلات
⦁ حفظ و بازیابی فعالیت عضلانی
استفاده از این روش باعث می‌شود در زمان 20 دقیقه تمام عضلات بدن منقبض شوند. انقباض عضلات بدن را برای انجام هر گونه فعالیت ورزشی آماده می‌کند. افرادی که زمان کافی برای انجام ورزش و فعالیت‌های مختلف برای انقباض عضلات بخش‌های مختلف ندارند، با استفاده از این روش در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. استفاده منظم از این روش و به دنبال آن انجام فعالیت‌های ورزشی مفید به افراد در رسیدن به تناسب اندام کمک بسیار زیادی می‌کند. درمان چاقی با EMS در کنار ورزش و رژیم غذایی نتیجه بسیار عالی به همراه خواهد داشت.

لاغری با لباس‌های ایتال فیت

با استفاده از محصولات EMS ایتال فیت تناسب اندام را تجربه کنید

italfit ems

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *